UYGULANAN TEDAVİLER

DİŞ BEYAZLATMA

DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma yöntemi (bleaching), çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş olan dişlerin renklerini birkaç ton açmak için uygulanan bazı özel ilaçlar ile yapılan bir yöntemdir. Diş kliniğinde diş hekimi tarafından veya diş hekiminin verdiği özel ilaçlarla evde yapılabilir.

Beyazlatma işlemi ev ve ofis tipi olmak üzere iki şekilde uygulanır:

Ev Tipi Beyazlatma (Home Bleaching)

Ağızdan alınan basit bir ölçü ile kişiye özel hazırlanan plastik ağızlıkların içerisine karbamit-peroksit esaslı jeller konularak yapılan ve kişinin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir beyazlatma işlemidir. Ortalama 5–7 günde istenilen beyazlatma sağlanabilmektedir.

Ofis Tipi Beyazlatma

Diş hekimi muayenehanesinde yarım saat içerisinde lazer ile gerçekleştirilebilen, basit ve ağrısız bir işlemdir. Bu beyazlatma yönteminde yüksek konsantrasyonda beyazlatma ajanı kullanılmaktadır. Bu sayede çok hızlı bir şekilde çoğu zaman tek seansta dişlerin renginde açılma sağlanabilmektedir. Yüksek konsantrasyonda olmaları dişlere kesinlikle zarar vermez. Kaliciliğın süresi kişiden kişiye ve kullanıma göre değişmektedir. Genel olarak ortalama 2 yıl ile 3 yıl arasında bir süredir. Asla eski rengine geri dönmez ancak bu süre boyunca tüketilen çay, kahve miktarı ve ağız bakımı oldukça önemlidir. Bu tüketime dikkat edip, ağız bakımı iyi yapılacak olur ise bu süre kesinlikle uzayabilir. Aksi durumda da süre kısalır. Senede 1 tekrarlanabilir bir işlemdir.

ONLINE RANDEVU

RANDEVU TARİHİNİZİ BELİRLEYİN
Randevu talebiniz iletildi, teşekkürler.
Randevu talebiniz iletilemedi. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.